Detoxikací ke štíhlé postavě

01.03.2016 10:50

Je potřeba si uvědomit, že nadváha a obezita mohou být důsledkem mnoha faktorů. V případech těžkých obezit
jde často o genetickou záležitost a zde detoxikací mnoho nezmůžeme. Podstatně větší šanci na úspěšné nastartování hubnutí máme tam, kde je nadváha důsledkem toxických zátěží v hormonálním systému, zejména v hypotalamu a štítné žláze. Hypotalamus řídí naše pocity hladu a sytosti, a pokud je tato část mozku poškozená, dostáváme odtamtud falešné signály, které pak mohou vést třeba k naší "chorobné žravosti".

Štítná žláza má zase vliv na kvalitu našeho metabolismu, neboli látkové přeměny a využívání energie z potravy. Všichni ze svého okolí známe lidi, kteří si po obědě dopřávají ještě zákusky, aby nehubli. A někdo jiný naopak sní dva suché rohlíky a přibere půl kila. V poslední době vědci zjišťují, že ve využívání energie z potravy jsou mezi lidmi tak veliké rozdíly, že nějaké bezduché počítání kalorií všem podle stejného metru prakticky nemá význam.

Další oblastí, do které lze detoxikací úspěšně zasáhnout, je naše psychika. Obezitu můžeme někdy chápat
jako podvědomou snahu vytvořit si bariéru proti vnějšímu, často složitému a nepřátelskému světu. Jindy jde zase o projev úzkostného naladění, kdy člověk hromadí zásoby věcí, jídla i tělesného tuku v důsledku podvědomého strachu před budoucím nedostatkem. Nejčastěji nadváha vzniká v důsledku nerovnováhy mezi příjmem a výdejem energie, kdy buď z neznalosti, nebo z touhy po příjemných požitcích prostě nevíme, kdy máme dost. Jelikož emoce a psychika stojí momentálně v centru pozornosti naší detoxikační metody, dají se detoxikační přípravky s úspěchem použít i k vyladění psychiky a tím k navození větší sebeúcty, která nám zabrání chovat se k našemu tělu nerozumně.

Psáno pro Svitavský deník